Gdzie kupić ponton – stacjonarnie czy online?

Pontony są przydatne wszystkim, którzy lubią podbijać jeziora, rzeki i inne akweny. Korzystają z nich miłośnicy rekreacyjnego pływania, ale też ci, którzy lubią zastrzyk adrenaliny podczas różnego rodzaju spływów. Tylko gdzie taki ponton kupić – stacjonarnie czy online?

Różne rodzaje i zastosowania pontonów

Pontony możemy podzielić na:

  • pływackie,
  • wędkarskie,
  • turystyczno-wędkarskie, 
  • wojskowe,
  • inne.

Pontony pływackie są przeznaczone dla profesjonalistów. Twardy spód tego typu pontonów umożliwia stabilność w wodzie. Materiał, z którego wykonane są pontony pływackie, jest odporny na benzynę, światło, słoną wodę, uszkodzenia mechaniczne i warunki atmosferyczne. Przymocowana do pontonu pawęż umożliwia zamontowanie silników elektrycznych i spalinowych. Z kolei dmuchana podłoga i układ komór powietrznych gwarantują stabilne utrzymanie się na wodzie. Wysoką trwałość zapewniają boczne komory pontonu, które napełniają się do maksimum. 

Pontony wędkarskie są idealne dla wędkarzy, ale nie tylko. Wykonane są z materiału o bardzo niskiej gramaturze, dzięki czemu pontony są lżejsze i bardziej komfortowe w transporcie. W przypadku pontonów wędkarskich nie musimy obawiać się o stabilność w wodzie – gwarantuje ją odpowiedni układ powietrznych. Do tego typu pontonów można także zamontować silnik. 

Pontony turystyczno-wędkarskie posłużą zarówno do pływania rekreacyjnego, jak i na wyprawę na ryby. Odpowiedni układ komór umożliwia stabilność na wodzie. Pontony wędkarskie zazwyczaj wykonuje się z materiału o gramaturze 950g na metr kwadratowy. Dzięki temu są dużo lżejsze od pontonów motorowych i nie zajmują dużo miejsca po spakowaniu. Podobnie jak pontony pływackie i wędkarskie, posiada opcję zamontowania silnika. 

Gdzie kupić ponton? O zakupach online i ich zaletach

W obecnych czasach zakupy przez Internet mają wielu zwolenników. Trudno się dziwić, bo jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Kiedy kupujemy jakiś produkt przez Internet, możemy porównać ceny w kilku sklepach i wybrać najkorzystniejszą dla nas opcję. Dodatkowo, mamy możliwość sprawdzenia opinii o danej rzeczy, zanim ją kupimy. Zaletą zakupów online jest również to, iż mamy dostęp do oferty sklepu przez całą dobę. Ponadto, nie musimy być fizycznie w sklepie, aby dokonać zakupu. Sporym plusem jest też to, że zakupiony towar przychodzi pod wskazany adres. W przypadku pontonów jest to szczególnie istotne, ponieważ produkty te są bardzo ciężkie – mogą ważyć kilkanaście, a nawet 20 i więcej kilogramów. Zatem fakt, że nie trzeba będzie wozić pontona ze sklepu, jest ogromnym plusem. 

Gdzie kupić ponton? O zakupach stacjonarnych

Gdzie kupić ponton? Druga możliwość to zakupy stacjonarne, jednak mają one sporo wad. Ponton waży od kilkunastu nawet do kilkudziesięciu kilogramów, dlatego łatwiej zamówić go online z dostawą pod wskazany adres. Sklepy stacjonarne ze specjalistycznym sprzętem do pływania są czynne w godzinach, kiedy większość osób pracuje. W weekendy, kiedy ewentualnie byłby czas na zakupy stacjonarne, sklepy i galerie handlowe przeżywają istne oblężenie, a wprowadzone od jakiegoś czasu niedziele niehandlowe także nie pomagają. 

Gdzie kupić ponton: online czy stacjonarnie? Podsumowanie

Zdecydowanie online. Mimo uchwytów, które ułatwiają transport i materiałów, które powodują mniejszą wagę, pontony mogą okazać się nieporęczne w transporcie. Dodatkowo, niezależnie od rodzaju, pontony mogą być bardzo ciężkie. Zakupy przez Internet sprawiają, że nie musimy martwić się transportem – wymarzony produkt zostanie dostarczony prosto pod nasze drzwi!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *