Spływ pontonami niebanalnym sposobem na wypoczynek

Szukasz ciekawego sposobu na spędzenie weekendu w aktywny sposób? Masz wrażenie, że próbowałeś już wszystkiego: spływów kajakowych, parków wodnych, ścianek wspinaczkowych? Mamy dla ciebie coś nowego! Spływ pontonami to coś co na pewno zaskoczy ciebie jak i twoich bliskich i znajomych.

Jak wygląda spływ pontonami?

Spływ pontonami to perfekcyjne połączenie rekreacji i sportu. Jednak jest to bardzo bezpieczna forma aktywnego wypoczynku. Przed rozpoczęciem takiego spływu każdy uczestnik powinien założyć nowoczesny kapok, a także przejść szkolenie z zakresu pływania pontonami i bezpieczeństwa na rzece lub jeziorze. Nalęzy również dokładnie zapoznać się z trasą jaką zamierza się przepłynąć. Nie chcemy przecież by na naszej drodze coś nas zaskoczyło.
Na spływ pontonami możesz wybrać się w wielu miejscach do tego przeznaczonych. Najlepsze wrażenia z aktywności będziesz miał po przepłynięciu malowniczej trasy. Wielu organizatorów spływów planuje trasę tak, byś mógł podziwiać nie tylko przyrodę, ale również zabytki takie jak cerkwie i kościoły, a czasem nawet ruiny dawnych budowli. Pontonami możesz spłynąć na przykład w Bieszczadach jak i Beskidach, ale też w wielu innych miejscach Polski. Możesz znaleźć, krótkie i niewymagające trasy ale też te bardziej ekstremalne. Spływy trwają zazwyczaj około 2-3 godzin. Jest to świetna atrakcja dla dorosłych jak i dla młodszych. Trzeba jednak pamiętać o wszystkich zasadach bezpieczeństwa jeśli chcemy zabrać ze sobą nasze pociechy. Spływ pontonami nie jest wymagającym sportem i każdy początkujący sobie z nim poradzi. Nie potrzebujesz dużych pokładów siły, by przebyć całą trasę, ponieważ sam dostosowujesz tempo płynięcia do swoich możliwości. Bez problemu możesz też robić przerwy na przekąskę bądź napój. Spływ pontonami to świetna atrakcja dla twojej rodziny i przyjaciół.

Idealne pojazdy do spływu pontonami

Wybierając się na zorganizowany spływ, organizatorzy bez problemu wypożyczą ci sprzęt. Ale co jeśli jesteś entuzjastą tego rodzaju rekreacji i chciałbyś posiadać swój własny ponton? Nic trudnego. Pontony są łatwo dostępne na wielu stronach internetowych jak i w stacjonarnych sklepach. Przydadzą się one na pewno nie tylko fanom rekreacyjnego pływania, ale również miłośnikom wędkarstwa, a także tym lubiących adrenalinę, uprawiających rafting i inne odmiany spływów. Dlatego istotne jest byś poprawnie dobrał sprzęt do swoich potrzeb i umiejętności. Każdy model taki jak ponton turystyczno-wędkarski, ponton wędkarski oraz ponton pływacki ma swoje specyficzne dane techniczne.

Pontony turystyczno-wędkarskie są bardzo praktyczne, a dodatkowo nie sprawiają trudności w transporcie. Natomiast pontony typowo wędkarskie często mają na wyposażeniu silnik oraz specjalne akcesoria ułatwiające łowienie. Są też wykonane z grubszych materiałów tak by być odporne na urazy i otarcia. Pontony profesjonalne, pływackie są zbudowane tak, by łatwo pokonywały fale i osiągały większe prędkości. W sam raz dla fanów emocji i adrenaliny!

Pamiętaj, że kupno pontonu to nie wszystko

Ważne są również inne produkty i akcesoria do dopełnienia całości, dostępne w kategorii Wyposażenie i sprzęt. Mowa między innymi o adapterze silnikowym oraz elektrycznym silniku zaburtowym. Pierwszy z nich umożliwi ci montaż silnika na ponton. Jest to możliwe na każdym modelu. Natomiast silnik dołączony do pontonu jest dużym atutem, na przykład w wędkarstwie. Dodatkowo silnik posiada łatwe sterowanie, które umożliwi ci manewrowanie. Jeśli więc marzysz o tym, aby twój ponton osiągał większe prędkości i łatwo wykonywał manewry, musisz zaopatrzyć się w ten sprzęt. Z pewnością doda to więcej adrenaliny twoim wyprawom!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *